Eesti võitlusspordi tipp Kevin Renno saavutas ISKA MM’il kulla ja hõbeda

Tagasitulek ISKA 2010Eelmisel nädalal, 2 – 7 november toimusid Hispaanias maailma ühe suurima ja vanima kickboxi assotsiatsiooni (International Sport Kickboxing Association e. ISKA) maailmameistrivõistlused.

Üritusest võtsid osa Eesti fightspordi ühed andekamad ning oma senises karjääris väga häid tulemusi näidanud sportlased Kevin Renno ja Mirkko Moisar, Tallinna Taipoksi klubist.

Üritus hõlmas endas enamikke maailmas tuntud võitlusspordialasid s.h. taipoks ja oriental stiil, millest viimane on oma reeglite poolest rohkem teada kui K-1. Kevin ja Mirkko olid registreeritud mõlemale eelpool nimetatud stiilile, kus Kevini kaalukategooriaks oli -75kg ja Mirkkol -70 kg.

Kolmapäeval 03.11 algasid esimesed matsid taipoksis. Meie meestest astus esimesena  võitlusse Mirkko, ning seda vaid 5 minutilise etteteatamisajaga. Tema esimeseks vastaseks osutus prantsuse võitleja, kellega peeti maha tõsine ja tasavägine lahing. Kõigi kurvastuseks lõppes antud matš punktivõiduga prantslase kasuks ning Mirkko langes taipoksi edaspidisest võitlusest välja. Mirkko vigastas esimeses matsis tänu külmale stardile oma kätt ja jalga ning sellest tingitult ei saanud ta edasi võistelda ka oriental stiilis.

Kevin Renno esimeseks vastaseks taipoksis oli portugaallane. Portugali voitleja aga loobus Kevini vastu ringi astumast, mis aitas Kevini otse taipoksi finaali.

Neljapäeval 04.11 hakkasid Kevinil matšid oriental stiilis ning esimeses matšis vastaseks võidujanune Saksa võitleja. Võitja otsustati punktidega ja võitjaks meie rõõmuks Kevin, kes võitis agressiivset sakslast kogemuste ja tehnilise ülekaaluga.

Poolfinaali matšiks Kevinil väga palju taastumiseks ja ettevalmistumiseks aega ei jäänud. Juba paarikümne minuti pärast ootas teda ringis ees hispaania võitleja. Võideldes hispaanlaste poolt korraldataval üritusel ja Hispaania kodupubliku ees ei jätnud Kevin midagi juhuse hooleks ning lõpetas matši teises roundis tehnilise knockoudiga. Sellest tulenevalt pääses Kevin Renno finaali ka oriental stiilis ning pidi pidama maha kaks finaalmatši ühel päeval.

Reede 05.11 oli finaalidepäev. Esimene finaal toimus taipoks stiilis. Kevini vastaseks oli väga jõuline võitleja Prantsusmaalt, kes näitas esimeses roundis enda poolt suurt survet. Kevin pidas survele hästi vastu ja suutis esimeses roundis oma vastast tehniliselt tundma õppida. Teisest roundist alates võttis Kevin ohjad enda kätte ja hakkas matši domineerima ning lõpetas selle matši teises roundis tehnilise knockout´iga, võites sellega taipoksis ISKA MM´i kuld medali -75kg.

Mõned tunnid hiljem toimuma pidanud oriental stiili finaal matšis tuli Kevini vastaseks taaskord portugaallane. Sel korral pidi aga Kevin taipoksi finaalis saadud vigastuste tõttu oriental stiili kullaheitlusest loobuma ning piirduma ISKA MMi hobemedaliga -75kg oriental stiilis.

Kokkuvõtteks oli võistluste tase korge, kuid ürituse korraldus jättis natuke soovida, mis sai saatuslikuks paljudele osavotjatele s.h. ka meie  Mirkkole, kes vigastas ennast ja kelle jaoks lõppesid võistlused juba esimesel päeval.

Tallinna taipoksi klubi tänab kõiki, kes selle väljasõidu meie sportlastele võimalikuks tegid. Erilised tänud meie peasponsoritele Makri Brothers OÜ, Arca Trade Group OÜ, Pirados Brand ning Õigusbüroo VK partnerid.

1 Comment

  • Allan D
    10. nov. 2010 23:32

    (Y)

Comments are closed.